Moja ponuka masáží:
Klasická masáž Mäkké techniky Bankovanie Moxovanie Lymfodrenáž Lymfodrenáž tváre Zmrznuté rameno
Ak máte nejaké zdravotné problémy, masáž pre vás nemusí byť vhodná. Podrobné kontraindikácie nájdete pri každom druhu masáže. Ak si však nebudete istý, či je pre Vás masáž vhodná, môžete nás kontaktovať a poradiť sa, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Klasická masáž pôsobí preventívne, ale aj liečebne. Podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť.
Kedy nie je vhodné prísť na klasickú masáž:
Kedy je vhodné prísť na klasickú masáž:
Ide o rôzne formy rolovania, naťahovania a mobilizovania kože, podkožia, fascií a mäkkých tkanív, a to bez použitia masážnych olejov a emulzií. Súčasne to má aj reflexné účinky pre vzdialené zóny tela, odpovedajúce danej časti kože. Výsledok sa dostaví rýchlejšie ako pri klasickej masáži.
viac o mäkkých/myofascinálnych technikách
Je to príjemné iba pokiaľ má človek uvedené zóny tela v poriadku. Inak je to bolestivá rehabilitačná metóda, ktorá je však veľmi účinná. Bolesť je pri tejto technike potrebná, avšak nesmie byť až príliš neznesiteľná.
Kedy nie je vhodné prísť na masáž mäkkými technikami:
Mäkké techniky sú vhodné a odporúčané pri:
Bankovanie je prikladanie sklenených baniek pomocou podtlaku. Používa sa nielen k uvoľneniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k zmierneniu vnútorných problémov, majú totiž aj reflexné účinky. Zároveň stimulujú aj imunitu organizmu.
Po bankovaní sa odporúča byť 1 – 2 dni bez zvýšenej fyzickej námahy, piť dostatok tekutín aby sa škodliviny vyplavili z tela, vhodné je aj saunovanie.
Bankovanie je vhodné pri:
Bankovanie nie je vhodné pri týchto stavoch:
Ide o nahrievanie aktívnych bodov na ľudskom tele tlejúcim vláknom Paliny, ktorá vyžaruje infračervené lúče. Na mieste prehrievania sa tvoria rôzne bielkovinové látky, ktoré napomáhajú zvyšovať obranyschopnosť organizmu, stabilizujú vegetatívny nervovaý systém, zrýchľuje sa látková výmena, zvyšuje sa prekrvenie a uvoľnenosť svalstva. Moxovanie sa používa hlavne na dlhotrvajúce, vysiľujúce, chronické ochorenia, a zvlášť je účinné na reumatické bolesti pohybového aparátu (choroby a bolesti zapríčinené chladom, vlhkom, prievanom a zmenami ročných období).
Kedy je vhodné ísť na moxovanie:
Primárnym cieľom lymfodrenáže je odstránenie blokov lymfatického systému. Lymfodrenáž je podporou pre odtok lymfy z tkaniva bez posilňovania prítoku krvi. Hĺbkovo čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny a zlepšuje prekrvovanie a tým zásobuje tkanivo kyslíkom a výživnými látkami, čo pôsobí blahodarne na organizmus.
Pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, odstrániť zdravotné problémy, ktorým by klasická športovo-rekondičná masáž mohla uškodiť.
Manuálna lymfodrenáž – ide o jemnú, časovo náročnú techniku, ktorá posilňuje a podporuje resorpčnú a transportnú funkciu lymfatického systému.>
Kedy nie je vhodné ísť na lymfodrenáž:
Termín zmrznuté rameno vyjadruje funkčné obmedzenie kĺbu, obmedzenie hybnosti spôsobené rôznymi príčinami spojené s bolestivosťou. Touto terapiou pomáhame prinavrátiť funkčnosť ramena a odstraňovať jeho bolesti.
Kedy je vhodné prísť na túto terapiu:
Kedy nie je vhodné prísť na terapiu zmrznutého ramena spojenú s mäkkými technikami: